Prace sejsmiczne 2D na obszarze koncesji nr 33/2013/P

United Oilfield Services w sierpniu i wrześniu 2015 roku wykonała na zlecenie Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. prace na obszarze koncesji nr 33/2013/p. na rozpoznanie złoża soli kamiennej w wysadzie solnym Damasławek.

Więcej...

XXV Forum Ekonomiczne w Krynicy

9 września 2015 roku byliśmy gospodarzami debaty na temat przyszłości gazu łupkowego w Polsce, Wielkiej Brytanii i Chinach, skupiając przy jednym stole, w ramach krynickiego Forum Ekonomicznego, m.in. trzech Głównych Geologów Kraju. 

Więcej...

OPPPW Petro Cup 2015

9 maja 2015 roku odbył się pierwszy w historii turniej piłkarski OPPPW Petro Cup. Była to niepowtarzalna okazja do spotkania z przedstawicielami sektora poszukiwawczo-wydobywczego w Polsce, zrzeszonymi w OPPPW (Organizacja Polskiego Przemysłu Poszukiwawczo-Wydobywczego).

Więcej...

Otwór poszukiwawczy Pęclin – OU1

United Oilfield Services Sp. z o.o. od grudnia 2014 roku do marca 2015 roku prowadziła na zlecenie ORLEN Upstream Sp. z o. o. prace geologiczne na obszarze koncesji Wołomin, nr 63/2008/p, na obszarze województwa mazowieckiego, w powiecie otwockim, w gminie Wiązowna w pobliżu miejscowości Pęclin. 

Więcej...

Shale World UK 2015

W dniach 15-16 kwietnia odwiedziliśmy angielskie miasto Birmingham, aby wziąć udział w konferencji i targach Shale World UK 2015. 

 

Więcej...

Polowe prace sejsmiczne 2D Żelazna Góra — Dębowiec Warmiński

United Oilfield Services Sp. z o.o. (UOS) wykonała we wrzeniu 2014 roku na zlecenie Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A. polowe prace sejsmiczne 2D Żelazna Góra — Dębowiec Warmiński.

Więcej...

Polowe prace sejsmiczne 2D Owieczki — Bielawy

United Oilfield Services Sp. z o.o. (UOS) wykonała w okresie lipiec - sierpień 2014 roku na zlecenie Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A. polowe prace sejsmiczne 2D Owieczki — Bielawy.

Więcej...

Akwizycja danych sejsmicznych 2D, projekt: Okuniew

W czerwcu 2014 roku, firma United Oilfield Services Sp. z o.o. (UOS), z powodzeniem zakończyła projekt akwizycji danych sejsmicznych 2D na terenie koncesji Wołomin, w Polsce Centralnej.

 

Więcej...

EAGE Conference & Exhibition Amsterdam 2014

W dniach 16-19 czerwca 2014 w Amsterdamie odbyło się 76 spotkanie branży w ramach "EAGE Conference & Exhibition".

Więcej...

Wiercenie otworów poszukiwawczych Lublewo LEP-1, Sławoszyno LEP-1 i Lublewo LEP-1ST1H

United Oilfield Services Sp. z o.o. od grudnia 2013 roku do maja 2014 roku wykonała na zlecenie Lane Energy Poland Sp. z o.o. następujące prace geologiczne: otwór rozpoznawczy Lublewo LEP-1, Sławoszyno LEP-1 oraz Lublewo LEP-1ST1H.

Więcej...

Prace sejsmiczne 2D na obszarze koncesji Lublin

United Oilfield Services w styczniu 2014 wykonała na zlecenie ORLEN Upstream zdjęcie sejsmiczne Lublin 2D na obszarze koncesji Lublin.

Więcej...

Shale Gas World Europe 2013

W dniach 27-28.11.2013 w EXPO XXI w Warszawie odbyła się konferencja i targi Shale Gas World Europe 2013.

Więcej...

Prace sejsmiczne 2D na obszarze koncesji Koło, Poddębice i Łódź Zachód

United Oilfield Services przeprowadziła polowe prace sejsmiczne 2D na obszarze trzech jurajskich koncesji (Koło, Poddębice i Łódź Zachód), zlokalizowanych w centralnej Polsce.

 

Więcej...

Prace sejsmiczne 3D na obszarze Marianowo

United Oilfield Services wykonała prace sejsmiczne 3D na obszarze Marianowo.

 

Więcej...

Baza United Oilfield Services w Łowiczu otwarta w obecności Premiera Donalda Tuska

3 sierpnia 2013 r. nastąpiło uroczyste otwarcie bazy logistyczno - magazynowej United Oilfield Services w Łowiczu. Budowa obiektu trwała 12 miesięcy. Inwestycja kosztowała prawie 39 milionów. Do końca roku zainwestowanych zostanie kolejnych 9,5 mln. Gościem specjalnym United Oilfield Services był Premier Donald Tusk.

Więcej...

Prace sejsmiczne 3D na obszarze Tworzanice w rejonie Leszna

United Oilfield Services wykonała prace sejsmiczne 3D na obszarze Tworzanice w rejonie Leszna.

 

Więcej...

United Oilfield Services wygrywa przetarg na wiercenia dla Lane Energy Poland

United Oilfield Services wygrał przetarg rozpisany przez Lane Energy Poland, na wykonanie wierceń w poszukiwaniu gazu z łupków w Polsce. Obie firmy podpisały umowę dotyczącą wykonania dwóch wierceń, z opcją na kolejne dwa, na koncesjach Lane Energy Poland, leżących w Basenie Bałtyckim. Prace mają zostać wykonane w czwartym kwartale 2013 r. i pierwszym półroczu 2014 r. 

Więcej...

Partnerstwo strategiczne United Oilfield Services i Wisent Oil & Gas

Pierwszym efektem zawartego porozumienia, będą zabiegi szczelinowania hydraulicznego, które United Oilfield Services przeprowadzi w miejscowościach Rodele (zabieg w otworze pionowym) i Babiak (zabieg w otworze horyzontalnym) na koncesjach „Kętrzyn” oraz „Lidzbark Warmiński” nalężących do Wisent Oil & Gas. Wspomniane prace planowane są na przełom lipca i sierpnia 2013 r.

Więcej...

EAGE Conference & Exhibition incorporating SPE EUROPEC

W dniach 10-13 czerwca 2013 w Londynie odbyło się 75 spotkanie branży w ramach "EAGE Conference & Exhibition incorporating SPE EUROPEC - London'13".

Więcej...

East meets West International Student Petroleum Congress and Career Expo

W dniach 24-26 kwietnia 2013 r. na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbył się Międzynarodowy Studencki Kongres Naftowy "East meets West International Student Petroleum Congress and Career Expo". 

Więcej...

Prace sejsmiczne 3D na obszarze Wiesbaden, Niemcy

United Oilfield Services przeprowadziła badania geofizyczne 3D na obszarze Wiesbaden w Niemczech.

Więcej...

Shale Gas World Europe 2012

W dniach 27-29.11.2012 odbyła się IV Konferencja i targi Shale Gas World Europe 2012.

Więcej...

Prace sejsmiczne 2D na obszarze Unisław-Gronowo

United Oilfield Services przeprowadziła badania geofizyczne 2D na obszarze Unisław-Gronowo, rejon: Unisław.

Więcej...

Projekt 2D na obszarze Gołdap, Wegorzewo

United Oilfield Services przeprowadziła badania geofizyczne 2D na obszarze Gołdap, Wegorzewo. 

Więcej...

Rozpoczęcie budowy bazy logistyczno-magazynowej w Łowiczu

Firma United Oilfield Services rozpoczęła budowę bazy logistyczno-magazynowej z zapleczem administracyjnym, na terenie podstrefy Łowicz, Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Generalnym wykonawcą zespołu siedmiu budynków, składających się na inwestycję, jest firma Kajima Poland.

Więcej...

Prace sejsmiczne 2D na obszarze Karpaty Zachód: Bielsko-Biała, Bestwina, Cieszyn

United Oilfield Services wykonała polowe prace sejsmiczne 2D na obszarze Karpaty Zachód: Bielsko-Biała, Bestwina, Cieszyn.

Więcej...

OIL-GAS AGH 2012

W dniach 29-31 maja 2012 odbyła się XXIII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna nt. „Nowe metody i technologie w geologii naftowej, wiertnictwie, geoinżynierii, inżynierii złożowej i gazownictwie” OIL-GAS AGH 2012. Głównym tematem konferencji był problem zagospodarowania niekonwencjonalnych złóż gazu ziemnego w Polsce.

Więcej...

East meets West 2012

W dniach 25-27 kwietnia 2012 r. na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w pawilonie U-2 odbył się Krakowski Międzynarodowy Studencki Kongres Naftowy ‘East meets West’. Organizatorem kongresu była polska sekcja studencka SPE. 

Więcej...

Enterprise Investors przyłącza się do „łupkowej rewolucji” finansując rozwój spółki United Oilfield Services.

Warszawa, 18 kwietnia 2012 r. — Polish Enterprise Fund VI (PEF VI), fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors (EI) ogłosił inwestycję w wysokości 21 mln euro w United Oilfield Services. 

Więcej...

Prace sejsmiczne 2D - obszar Niecki Szczecińskiej

Prace sejsmiczne 2D na obszarze Niecki Szczecińskiej, temat Płońsko NE na trudnym terenie województwa zachodniopomorskiego.

Więcej...

Magic of Fracturing

6 marca 2012 r. odbyła sią konferencja: "MAGIC OF FRACTURING" organizowana przez United Oilfield Services i Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy PIG-PIB. Celem konferencji było omówienie potencjału polskich złóż gazu i najskuteczniejszych technik ich udostępniania.

Więcej...